× Napište, co hledáte

Po ukončení léčby se NFDO Krtek snaží dětem usnadnit návrat zpět do normálního života, a to pořádáním rekondičních a resocializačních akcí, kterých se mohou účastnit spolu se svými sourozenci, kamarády i rodiči. Krtek každoročně organizuje letní a zimní tábor, na jaře a na podzim pořádá rodinné víkendy, zpestřením jsou zahraniční zájezdy pro krtčí teenagery a další jedno- či vícedenní akce, ať už kulturní nebo sportovní. 

Tábor bývá často prvním obdobím, které naše krtčí děti po ukončené onkologické léčbě tráví bez přítomnosti rodičů, pouze ve skupině svých vrstevníků. Kromě táborové hry nabízí Krtek dětem přiměřené množství sportovních aktivit, výtvarnou činnost, procházky, společenské hry a relaxaci.
Oddechové víkendy v České republice a výlety za poznáním evropských zemí jsou určeny především pro krtčí teenagery, tzv. KRTEENS.


Relaxační pobyty pro rodiny s dětmi v aktivní léčbě a těsně po jejím ukončení poskytují rodičům příležitost sdílet obavy i naděje spojené s onkologickou léčbou, umožňují jim vzájemnou podporu a navázání bližších vztahů. Dětem takový kolektiv poskytuje bezpečí a pochopení vrstevníků s podobnou zkušeností.

Všechny tyto pobyty jsou připravovány tak, aby se jich mohly účastnit i děti, kterým jako následek onkologické léčby zkomplikoval život fyzický handicap.


Krtek ročně pořádá tábory pro 170 dětí a víkendové pobyty pro 50 rodin. Celkové náklady za tuto oblast byly doposud (do konce roku 2019) 45 milionů korun.

Chci podpoit krtka 🗙