× Napište, co hledáte

Dny dětské onkologie (DDO) mají za cíl šířit povědomí o problematice onkologických onemocnění u dětí a mladých dospělých, představit pokroky v léčbě nádorových onemocnění s důrazem na personalizovanou léčbu, vzdát hold dětským pacientům a jejich rodinám

Symbolem DDO je zlatá stužka. Výtěžek z prodeje směřuje na podporu vědy a výzkumu léčby dětských nádorových onemocnění.

V západní Evropě je Den dětské onkologie stanoven Mezinárodní společností pro dětské malignity (Société Internationale d´Oncology Pédiatrique – SIOP) na 15. únor, ve Spojených státech amerických je dětské onkologii každoročně věnován celý měsíc září.

V České republice začínají od roku 2023 společné Dny dětské onkologie. Dětská onkologická pracoviště v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě a dalších městech přichází s novinkami v léčbě i mimořádnými úspěchy. Neziskové organizace při těchto pracovištích připravily pro pacienty a veřejnost bohatý program. Situace onkologicky nemocných dětí se stále zlepšuje a výsledky léčby potvrzují, že Česká republika patří mezi světovou špičku. Ročně zde onemocní přibližně 350 dětí, úspěšně se vyléčí 85 % z nich.

Důležité odkazy:

Vážíme si milé spolupráce s pacientskou organizací Společně k úsměvu

Chci podpoit krtka 🗙