× Napište, co hledáte

Letní tábor

Tábor bývá často prvním obdobím, které děti po ukončené onkologické léčbě tráví bez přítomnosti rodičů, pouze ve skupině svých vrstevníků. Kromě  vedoucích, zajišťujících denní program, je na táboře přítomen lékař a zdravotní sestra, kteří dohlíží, aby děti dostaly včas a pravidelně své léky. Náklady na každoroční 14-ti denní pobyt v přírodě pro 100 dětí ve věku od 5 do 15 let se pohybují kolem částky 700 000 Kč.

Zimní tábor

Pobyt na horách organizujeme pro přibližně 50 dětí ve věku od 6 do 15 let. Kromě táborové hry nabízí Krtek dětem přiměřené množství sportovních aktivit, výtvarnou činnost, procházky, společenské hry a relaxaci. Náklady na týdenní program se pohybují kolem částky 300 000 Kč.

Krtek in moušn

Projekt pro Krteččí teenagery. Oddechové víkendy v České republice a výlety za poznáním evropských zemí jsou připravovány tak, aby se jich mohly účastnit i děti, kterým jako následek onkologické léčby zkomplikoval život fyzický handicap. Probíhají za účasti zdravotní sestry a lékaře z KDO.

Rodinné víkendy

Relaxační pobyty pro rodiny s dětmi v aktivní léčbě a těsně po jejím ukončení poskytují rodičům příležitost sdílet obavy i naděje spojené s onkologickou léčbou, umožňují jim vzájemnou podporu a navázání bližších vztahů. Dětem takový kolektiv poskytuje bezpečí a pochopení vrstevníků s podobnou zkušeností. Jarní rodinný víkend nabízí slavnostní pálení čarodějnice, procházky, prostor pro hry, relaxaci, povídání a arteterapii. Náklady pro cca 120 osob činí přibližně 130 000 Kč. Na programu podzimního rodinného víkendu nechybí výlety, hry, relaxace, jóga a fyzioterapie; v rámci arteterapie vyrábí rodiny společně vánoční ozdobné předměty. Náklady na prodloužený víkend pro cca 130 osob činí přibližně 140 000 Kč.

Splněná přání

V rámci účtu NFDO Krtek jsme založili Fond splněných přání, díky kterému můžeme financovat přání našich pacientů, ať už se jedná o dárek pod stromeček, velký dárek k narozeninám či  pro radost během vyčerpávající léčby.

Rozptýlení a vzácné návštěvy

Kliniku dětské onkologie často navštěvují umělci, sportovci a další milé osobnosti, které přicházejí jen tak, pro radost našich dětí.

Návštěvy brněnské ZOO

Děti v aktivní i udržovací léčbě, děti hospitalizované na KDO FN Brno, mají spolu se svými rodiči možnost navštěvovat brněnskou zoologickou zahradu, která pro ně připravuje zajímavé návštěvy a výlety. Její vedení spolu s prof. Dagmar Ježkovou pro své malé hosty s láskou připravuje speciální zábavné programy a prohlídky spojené s nevšedními zážitky. Každoročně také navštěvujeme spřátelené ZOO ve velkých městech i v zahraničí.